Dijital Ses ve Video Adli Bilişim

Günümüzde ses ve video kayıtları ve kanıtları her zamankinden daha fazla yerde ve daha çeşitli kaynaklardan bulunabilir. Marketlerden restoranlara, alışveriş merkezlerinden bankalara, trafik kavşaklarından parklara, video kayıt sistemleri hemen hemen her yerde bulunmaktadır. Ayrıca otomatik call center kayıtlarından, sesli posta kayıtlarından, video kameralardan, cep telefonlarından ve bilgisayardan ses ve video kanıtları elde edilebilmektedir.

Adli ses-video incelemelerinde ses-video kayıtlarının elde edilmesi, analizi ve değerlendirilmesi üç temel ana ilkeyi oluşturmaktadır. Ses ve video adli incelemecilerinin temel görevlerinden biri de dijital kanıtların gerçekliğini ve güvenilirliğini sağlamaktır. Ses ve videonun adli olarak incelenmesi ek olarak video, görüntü, konuşma ve seslerin anlaşılabilirliğini geliştirmek için kayıtların iyileştirilmesini de içermektedir.

Dijital Ses ve Video Adli Bilişim çalışmalarınızda ihtiyacınıza uygun çözümleri beraberce belirleyebilmemiz ve sizlere tasarruf sağlayabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

MergenPro Logo Horizontal