Siber Güvenlik

Siber güvenlik temel olarak kritik sistemlerin ve hassas bilgilerin dijital saldırılardan korunmasıdır. Bilgi Teknolojileri (BT) güvenliği olarak da bilinen siber güvenlik önlemleri, ağa bağlı sistemlere ve uygulamalara yönelik tehditlerle, bu tehditlerin bir kuruluşun içinden veya dışından kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakılmaksızın bunlarla mücadele etmek için tasarlanmıştır.

Farklı teknolojilerin ve şirket içi uzmanlık eksikliğinin yarattığı güvenlik sistemi karmaşıklığı, maliyetleri artırabilir (ihlali keşfetme ve bunlara yanıt verme masrafları, işlerin kesintiye uğrama süresi ve gelir kaybı maliyeti, kuruluşun ve markasın itibar kaybı, vb.). Ancak en iyi uygulamalarla yönetilen ve gelişmiş analitik, yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi kullanılarak otomatikleştirilen kapsamlı bir siber güvenlik stratejisine sahip kuruluşlar, siber tehditlerle (kötü amaçlı yazılım, fidye yazılımı, kimlik avı / sosyal mühendislik, içeriden gelen tehditler, dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırıları, gelişmiş kalıcı tehditler (APT), ortadaki adam saldırıları vb.) ile daha etkili mücadele edebilir ve ihlallerin yaşam döngüsünü ve etkisini azaltabilir.

İhtiyaçlarınıza uygun Siber Güvenlik çözümlerini beraberce belirleyebilmemiz ve sizlere tasarruf sağlayabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

MergenPro Logo Horizontal