MSAB – IDC'nin Dijital Adli Bilişim Raporunda Büyük Bir Oyuncu

Mobil cihaz incelemesi ve analizi için adli bilişim teknolojisinde küresel bir lider olan MSAB,  IDC MarketScape: Worldwide Digital Forensics in Public Safety 2022 Vendor Assessment’ta Büyük Oyuncu olarak seçildiğini duyurdu. Raporda, MSAB çözümlerinin incelemecinin esnekliği etrafında tasarlandığı belirtildi. Çözümler incelemecilere farklı soruşturma seçenekleri, güçlü ürünler arası kabiliyetler sağlar ve kullanıcılar tek bir lisansla aynı anda üç adede kadar imaj alabilir.

Rapora göre, “MSAB Mobil Adli Bilişim ve Veri Kurtarma Yazılımı XRY, kullanıcıların verileri zaman çerçevesi, veri kategorisi veya uygulama aracılığıyla veya mağdurlar ve tanıklar için veri gizliliğini desteklemek için gerekirse bireysel dosya aracılığıyla hedeflemelerine olanak tanıyan seçici imaj alma kabiliyetine sahiptir.”

MergenPro MSAB Mobil Adli Bilişim

Rapor ayrıca, kamu güvenliği kurumlarının hız, verimlilik ve maliyet kısıtlamaları en önemli öncelikleri olduğunda MSAB çözümünü göz önünde bulundurmaları gerektiğini vurgulamaktadır. Kurumlar mobil adli bilişim alanında kanıtlanmış bir geçmişe sahip bir çözüme değer verdiklerinde MSAB’yi de değerlendirmelidirler.

MSAB mobil adli bilişim çözümleri; kuruluşları güçlendirmek, operasyonları hızlandırmak, daha verimli araştırmalar yürütmek ve dijital kanıtların tutarlı kalitesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Raporda “MSAB, şirketin dijital adli bilişim çözümlerinde “Ön Cephe”(Frontline) olarak adlandırdığı kavrama odaklanmayı seçti ve yalnızca merkezi laboratuvarlar ve geleneksel adli bilişim birimleri için araçlar tedarik etmek yerine, cihazlar ele geçirildikçe ihtiyaç duyulan teknolojiyi dağıtarak müşterileri daha verimli ve etkili hale getirdi.” belirtilmektedir.

MSAB CEO’su Joel Bollö “Çözümlerimizi daha iyi hale getirmek için devam eden misyonumuzda MSAB, bir ceza soruşturmasının ilk kritik saatlerinde bilgiye erişime izin veren ve dijital kanıt toplama süresini azaltan çözümler geliştirmeye odaklanıyor. Çözümlerimizle, operasyon görevlileri MSAB Kiosk ve Tablet gibi saha dijital adli bilişim çözümlerimizi kullanarak ciddi verileri hızlı ve kolay bir şekilde kurtarabilir; ayrıca mağdurlara ve tanıklara, olay yerinde dijital olarak imzalanabilen rızaya dayalı bir yetkilendirme formu da sunabiliyorlar “bilgisini vermiştir.

MergenPro Logo Horizontal