Uç Nokta Koruma, Algılama ve Yanıtlama (EPDR)


Siber güvenlik çözümleri sürekli gelişmektedir, fakat kuruluşlara ve bireylere zarar vermeye çalışan kötü niyetli kişi ve gruplardan bir adım önde olması gerekmektedir. Basit koruma (geleneksel Antivirüs gibi) önlemleri günümüzde yeterli değildir.

Uç Nokta Koruma, Algılama ve Yanıtlama (EPDR), BT çözümleri paketinden çok daha fazlasıdır, siber güvenlik için bir metodoloji ve felsefedir. EPDR, tehdit önleme yetenekleriyle gelişmiş yeni nesil EDR çözümünü ifade eder. EPDR siber saldırılara proaktif bir yaklaşım benimserken, normal EDR’nin reaktif bir yaklaşımı vardır.

Siber güvenlikte savunmacılar ve saldırganlar arasında rollerin sürekli tersine çevrildiği kedi ve fare oyunu devam etmektedir. Savunucular (siber güvenlik çözümleri ve takımları) gelen tüm saldırıları engellemenin bir yolunu bulurken, saldırganlar (kötü amaçlı yazılım operatörleri ve bilgisayar korsanları) hedeflerine ulaşmak için yeni yollar aramaktadır.

İhtiyaçlarınıza uygun Uç Nokta Koruma, Algılama ve Yanıtlama (EPDR) çözümlerini beraberce belirleyebilmemiz ve sizlere tasarruf sağlayabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

MergenPro Logo Horizontal